İngilizce Hazırlık, Çift Anadal, Yandal

İngilizce Hazırlık Sınıfı

Yabancı Diller Bölüm Başkanlığı bünyesinde İsteğe Bağlı Hazırlık Sınıfı kurulmuş ve lisans eğitimi öncesi 1 yıl İngilizce Hazırlık eğitimi verilmeye başlanmıştır.

Bir akademik yılı kapsayan ve zorunlu olmayan İngilizce Hazırlık Sınıfı alışıldık hazırlık eğitiminden farklı olarak daha çok pratik, daha çok sınıf içi ve dışı etkinlik, mesleki gelişimseminerleri, ödüllü yarışmalar, geziler, sergiler vs. ile eğlenceli bir öğrenme modeli olarak tasarlanmıştır. Hazırlık sınıfına katılımın isteğe bağlı olması sebebiyle Hazırlık Eğitimini başarılı ile tamamlayamayan öğrenciler sınıf tekrarı yapmak zorunda olmadan lisans eğitimlerine başlayabilmektedirler.

Hazırlık eğitimini başarıyla bitiren öğrencilere “Başarı Sertifikası” verilmektedir.

Hazırlık eğitimi alan öğrenciler Erasmus+ ve Mevlana gibi programlara katılmak, mezun olduktan sonra yüksek lisans ve doktora yapabilmek ve mezun olduklarında karşılaşacakları iş imkânlarında avantaj sağlamak için önemli bir adım atmış olurlar.

Çift Anadal-Yandal İmkanları

Üniversitemizde aynı fakültenin farklı lisans programları arasında ve farklı fakültelerin lisans programları arasında çift ana dal ve yan dal imkânı sunulmaktadır.